Polecamy

Nowy numer Optyki 5/2018

włącz .

Szanowni Państwo,

Ten numer OPTYKI dotrze do Państwa parę tygodni przed targami optycznymi w Poznaniu. Warto zatem zapoznać się z licznymi w tym numerze zaproszeniami i nowymi produktami wystawców, aby zaplanować sobie wizytę na targach i odwiedzić współpracujące firmy.
A u nas tematyka – tak jak kolekcje korekcyjne i przeciwsłoneczne na najbliższy sezon – bardzo zróżnicowana. Rozpoczynamy od mody okularowej, a tam o kolorach na jesień pisze Magda Jagnicka, zaś nasza stała współpracowniczka Patrycja Grzybowska zaczyna cykl o atrakcyjności twarzy. Dalej w podróż w praktykę sprzedaży zaprasza nieustająco Tomasz Krawczyk, a zespół z UMK w Toruniu podsumowuje kilka dotychczasowych artykułów powstałych w oparciu o badania ankietowe konsumentów.


„Optyka – nauka” to poważniejszy kaliber. Magdalena Zaworska z UAM w Poznaniu napisała do nas artykuł bazujący na jej pracy magisterskiej i jednocześnie prezentacji w fi nale programu FORCE 2018. Tytuł pracy to: „Mikroskopia cryo-SEM jako skuteczna metoda obiektywnej oceny struktury silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych”. Kolejny tekst w tym dziale to publikacja Doroty Maciaszek i Moniki Wojtczak-Kwaśniewskiej na temat wykorzystania gier wideo w terapii niedowidzenia – badania w tym zakresie prowadzone są od niedawna, ale brzmią obiecująco, więc warto trzymać rękę na pulsie.
Publikujemy kolejną część artykułu o AMD, tym razem o metodach diagnostyki (Małgorzata Seredyka-Burduk i wsp.). Anna Chomicka będzie autorką kolejnego cyklu, tym razem o optometrii klinicznej wraz z opisami przypadków, a rozpoczyna od stożka rogówki. Poza tym – laserową korekcję niezborności opisuje Patryk Młyniuk i współautorzy, zaś o wpływie zaburzeń widzenia barwnego na twórczość wybitnych malarzy pisze Klaudia Retkowska.
W jeszcze głębsze tajniki RODO i aktualności prawne znów wprowadza nas Leszek Śmiałek. Justyna Nater publikuje tym razem – może nieco prowokacyjny – felieton pt. „Bloger, vloger, infl uencer – wróg salonu optycznego?”. Aktualności Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki, relacje z wydarzeń branżowych, opisy nowych produktów i kampanii, czy zapowiedź targów OPTYKA – to wszystko w tym numerze.
A co do targów w Poznaniu – serdecznie zapraszamy Czytelników na nasze stoisko, umieszczone w okolicy Speaker’s Corner (pawilon 3, stoisko nr 43). Chętnie się z Państwem spotkamy. Zaś w sobotę zapraszamy do Speaker’s Corner na wykład mgr Sylwii Stolarczyk, wiceprzewodniczącej PTOO, pt. „Współpraca specjalistów kluczem do komfortowego i zdrowego widzenia pacjenta” – jesteśmy patronem tej prezentacji.
Do zobaczenia w Poznaniu!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all