Polecamy

Nowy numer Optyki 1/2019

włącz .

Szanowni Państwo,

Nowy rok rozpoczynamy numerem OPTYKI z dużym urozmaiceniem tematyki. Jak na pierwsze miesiące roku przystało, sporo dzieje się w modzie okularowej – nowe marki, nowe kolekcje, nowi dystrybutorzy. Tradycyjnie już poprosiliśmy kilka osób z branży, aby opowiedziały, czego możemy spodziewać się po 2019 roku, jakie wyzwania stoją przed optyką i optometrią, jakie są rynkowe trendy.
Kontynuujemy stałą współpracę z Patrycją Grzybowską, Justyną Nater, Leszkiem Śmiałkiem oraz z Tomaszem Krawczykiem. W tym numerze swoim doświadczeniem w zakresie projektowania witryny okna salonu optycznego dzieli się Katarzyna Łagowska-Gorzkowska z firmy Scorpion Eyewear.


„Optyka – nauka” w tym numerze to dwa rozbudowane artykuły. Mgr inż. Aleksandra Lemanik opisuje jakość widzenia osób niepełnosprawnych w kontekście ich potrzeb wzrokowych, zaś dr n. med. inż. Krzysztof Michalak wraz z dr Anną Przekoracką-Krawczyk piszą o wpływie wzroku na złożoność regulacji balansu ciała.
Mgr Dominika Olkowska, zainspirowana listopadową wizytą na spotkaniu Amerykańskiej Akademii Optometrii, przygotowała, wraz z dr Marianne E. Boltz, artykuł na temat ochrony wzroku osób z zespołem Downa. Mgr Sylwia Chrobot ze współautorami zajęła się retinopatią wcześniaczą, zaś autorzy z Katedry Okulistyki i Optometrii CM UMK kończą swój cykl opisujący metody diagnostyki AMD, tym razem pisząc o OCT i angio-OCT.
Optometrię w tym numerze reprezentuje artykuł Bartosza Szeleżyńskiego o wzroku w strzelectwie. Jak się okazuje, jest trochę osób w branży, które albo same pasjonują się strzelectwem, albo mają takich klientów, a dopasowanie dobrej korekcji strzelającemu prezbiopowi to dość złożony problem. W dziale „Optyka” mgr inż. Jacek Zabel ze współautorami opisał działanie filtrów optycznych dla osób słabowidzących.
Dla nas rok rozpoczął się od odwiedzenia studenckiej międzyuczelnianej konferencji Optopus w Poznaniu. Wróciliśmy z niej naładowani energią, która emanuje z przyszłych optyków okularowych i optometrystów, a wrażeniami dzielimy się w reportażu.
Nadchodzi wiosna, a wraz z nią wiele wydarzeń branżowych – szkoleń, konferencji, warsztatów. Zachęcamy do śledzenia kalendarium i aktualności zarówno w gazecie, jak i na naszej stronie internetowej oraz profilu na Fb.

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all