Polecamy

Nowy numer Optyki 2/2019

włącz .

Szanowni Państwo,

W tym wyjątkowym, 136 stronicowym, numerze zapewniamy Państwu dużą dawkę wiedzy i różnorodną tematykę artykułów – marketingowych, optycznych, optometrycznych i okulistycznych. Nasi znakomici autorzy poruszają szerokie spektrum tematów, jak choćby finalizacja sprzedaży (mgr Tomasz Krawczyk), badanie dzieci z autyzmem (mgr Małgorzata Orkisz i mgr Agata Bocheńska), leczenie AMD (dr n. med. Małgorzata Seredyka-Burduk i współautorzy) czy działania na pryzmatach (Maciej Ciebiera), które ma ułatwić dołączony do tego numeru nomogram. A to jeszcze nie wszystko! 


Stylistka okularowa Patrycja Grzybowska pokazuje, jak ta sama osoba może mieć różne oblicza w zależności od tego, jakie okulary wybierze i pasującą do nich stylistykę. Na pytanie, czy marketing w optometrii i okulistyce jest potrzebny, próbują odpowiedzieć wspólnie optometrystka Anna Chomicka i specjalistka ds. marketingu Marta Cybal. Jak dostrzec niewidoczne, czyli wywiad-rzekę z pracownikami Niewidzialnej Wystawy przeprowadziła znana już z naszych łamów mgr Dominika Olkowska. Z kolei optometrystka Magdalena Wysocka szuka odpowiedzi na pytanie, czy może być ostrzej? A Patryk Młyniuk z prof. Bartłomiejem Kałużnym opisują procedurę diagnostyki stożka rogówki. Dr hab. Jacek Pniewski prezentuje w swoim artykule niecodzienne sposoby na prezbiopię, które być może za jakiś czas wyprą lub będą stanowić poważną konkurencję dla standardowej korekcji.
„Optykę – naukę” reprezentują dwa artykuły: Kamila Bożuchowskiego na temat wpływu aktywności umysłowej i fizycznej oraz stanu zdrowia na percepcję wzrokową, a także Mateusza Grzesika i Agnieszki Maciejewskiej pt. „Badanie świadomości użytkowników soczewek kontaktowych w społeczności internetowej”.
Rozpoczynamy dwa nowe cykle. Pierwszy z nich poświęcony będzie psychologii w gabinecie i komunikacji z pacjentem – będą tym zarządzać dwie świetne specjalistki, dr n. med. Paulina Pyżalska i mgr Luiza Krasucka. Drugim cyklem zajmie się dr n. med. Anna Maria Ambroziak, dostarczając Państwu nowinki naukowe ze świata okulistyki.
Polecamy Państwa uwadze artykuł przedrukowany z „Optometry Australia” autorstwa kontaktologicznych sław: prof. Nathana Efrona i Philipa Morgana. Tekst ten poświęcony jest ponownemu przemyśleniu opieki nad pacjentem użytkującym soczewki kontaktowe w zakresie wizyt kontrolnych, zapobiegania porzuceniom, występowania powikłań i komfortu widzenia.
Wiosna to ten okres w naszej branży, kiedy dzieje się naprawdę dużo. Dlatego w tym numerze znajdą Państwo relacje z licznych wydarzeń, których nie będzie brakowało również w najbliższych miesiącach. Reportaż z konferencji Optometria 2019, na której z częścią z Państwa zapewne się spotkamy, opublikujemy w kolejnym numerze OPTYKI.
Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki zaprasza na czerwcową konferencję w Katowicach, poświęconą optometrii klinicznej, a także na bal z okazji 25-lecia Towarzystwa, który odbędzie się 7 września w Poznaniu.
Zapraszamy do lektury!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all