Polecamy

Nowy numer Optyki 2/2020

włącz .

Szanowni Państwo,
Udało nam się przygotować ten numer OPTYKI w bardzo trudnym czasie. Mamy nadzieję, że dotrze do zdecydowanej większości naszych prenumeratorów, choć sytuacja zmienia się dynamicznie.
Pandemia wirusa COVID-19 ma wpływ na wszystkich na całym świecie. Nie dziwi więc, że także i w tym numerze znajdą Państwo wiele informacji na ten temat, wytycznych, zaleceń od organizacji i porad od specjalistów, jak dr med. Anna Maria Ambroziak ze Świata Oka czy mgr Sylwia Kropacz-Sobkowiak.
Staraliśmy się jednak, aby problematyka ta nie zdominowała OPTYKI, zatem udało nam się podtrzymać nasze cykle. Nie zawiodła Stylistka opraw okularowych Patrycja Grzybowska, autorzy z UMK (tym razem jaskra), prawniczka Anna Szałkiewicz, „młoda optometrystka” Karolina Żaglewska czy dr hab. Marek Kowalczyk-Hernández. Dziękujemy bardzo!
Rozpoczęliśmy nowy cykl „Warsztat optyka” autorstwa Marka Nowaka ze współpracą z firmą Hayne Polska. Mamy nadzieję, że znajdą tam Państwo przydatne w codziennej pracy porady. Wszelkie uwagi – mile widziane.


O zezie skośnym pisze mgr inż. Monika Gwara, zaś dr hab. Anna Przekoracka-Krawczyk porządkuje nazewnictwo stopni naukowych w polskiej optometrii. Zofia Stawińska dokonuje przeglądu pozabiegowych możliwości wykorzystania soczewek kontaktowych – mamy nadzieję, że obszerne tabele pomogą Państwu w praktyce.
Miało być wiele relacji z wiosennych wydarzeń optyczno-optometrycznych, jednak ze względu na okoliczności większość z nich została przełożona. Udało się m.in. zorganizować konferencję Cornea 2020 na początku marca (relację napisły dla nas dr Dorota Zygadło i mgr Sylwia Stolarczyk) czy ULTRAkonferencję firmy Bausch + Lomb (udana edycja online).
Pandemia wpływa na nasze rodziny, nasze społeczności, nasze firmy oraz sposób życia i pracy. Życzymy, aby każdy z nas znalazł równowagę zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym, oraz aby wpływ ekonomiczny na nasze firmy został zredukowany do minimum.
Jako redakcja branżowego dwumiesięcznika zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby na bieżąco przekazywać najnowsze informacje, zalecenia i ułatwienia dotyczące naszej działalności, a także perspektywy nowych przedsięwzięć oraz mobilizacji branży. Będziemy starali się znajdować także informacje, które dadzą nam wszystkim dobre perspektywy na przyszłość.
Dziękujemy za nieustające zaufanie i wsparcie naszych reklamodawców, którzy pozostali z nami w tym nadzwyczajnym okresie.
Razem to przetrwamy!

Aktualności

  • Default
  • Title
  • Date
  • Random
load more hold SHIFT key to load all load all