Nasi bydgoscy Autorzy kontynuują cykl o jaskrze (tym razem SOCT), dr n. med. Anna Maria Ambroziak pisze o MGD w chirurgii zaćmy, a Konrad i Dariusz Abramczuk udzielają korepetycji z metod wyznaczania mocy soczewek okularowych, tym razem koncentrując się na dioptriomierzu lunetowym. Nowy cykl rozpoczyna dr hab. Marek Kowalczyk-Hernández – „Zaawansowane narzędzia optometrii i psychofizyki widzenia”. Dr hab Jacek Pniewski prześledził najnowsze badania na temat wzroku w czasach pandemii, polecamy!
Tomasz Popielewski przygotował materiał dotyczący wieloogniskowych soczewek kontaktowych w aspekcie kontroli progresji krótkowzroczności. Ponadto bierze udział w niezwykle ciekawej rozmowie z Bartoszem Tomczakiem, jak zmieniła się aplikacja soczewek kontaktowych podczas pandemii, którą to rozmowę poprowadził Jędrzej Kućko.
Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki informuje o walnym zebraniu, publikuje omówienie „Blue Book” ECOO z 2020 roku oraz stanowisko ECOO w kwestii bezpiecznego użytkowania soczewek kontaktowych. Rozalia Molenda teraz porozmawiała z kolejną osobą niezwykle zasłużoną dla polskiej optometrii, jaką jest dr hab. inż. Dorota Szczęsna-Iskander.
Z wydarzeń polecamy relację z wirtualnej konferencji Alcon E-Xperience Meeting, informacje o coraz aktywniejszych działaniach Cechu Optyków w Warszawie oraz wszelkie aktualności od naszych reklamodawców.
Zapraszamy do lektury!