tabelka barwienia
Fotochromowe soczewki polecane są np. w golfie, gdy gracz przenosi się ciągle z miejsc nasłonecznionych w zacienione, jak również sprawdzą się świetnie w przypadku każdego sportu uprawianego na dworze, w pochmurno-słoneczne dni. Firma Transitions Optical oferuje np. wersję XTRActive, która przeznaczona jest dla użytkowników więcej przebywających na zewnątrz i tam wolących ciemniejsze zabarwienie soczewek, także w normalnych i wysokich temperaturach. Soczewki te barwią się również w samochodzie do komfortowego odcienia i mają większe zabarwienie wstępne niż soczewki Transitions VI.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie gazety OPTYKA są ograniczone prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie mogą być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie bez zgody wydawcy firmy M2 Media s.c. 

Korzystanie z informacji dostępnych na stronach branżowego dwumiesięcznika OPTYKA może się odbywać wyłącznie w sposób zgodny z prawem.

Zakaz wykorzystywania materiałów.

Kopiowanie, przedruk tekstów oraz ilustracji i zdjęć zamieszczonych na stronach czasopisma oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych, jak również w innej formie, jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela M2 Media s.c.