Wielu producentów wykorzystuje grilamid, czyli tzw. TR 55 lub TR 90, który jest lekkim, termoplastycznym materiałem, odpornym na uderzenia i antyalergicznym. Zachowuje kształt nawet pod wpływem nacisku. W powszechnym użyciu jest tytan jako supermocny, odporny na działanie czynników korozjogennych, lekki i antyalergiczny. Z metali wykorzystuje się też tzw. nowe srebro, czyli srebrzystobiały stop zawierający 40–70% miedzi, 10–20% niklu i 5–40% cynku. Bardzo lekki jest stop miedzi i berylu, który daje wytrzymałe i elastyczne oprawy. Równie elastyczny jest monel, stop niklu i miedzi, odporny na korozję i ekstremalne temperatury. Stosuje się również kompozyty plastików z cząsteczkami węgla, dzięki czemu powstają oprawy lekkie i wytrzymałe.

Końcówki zauszników i noski, które powinny być komfortowe i dopasowywać się do kształtu twarzy użytkownika, pokrywane są najczęściej silikonem lub gumą – elastyczną, antyalergiczną i miękką. Np. Carrera wykorzystuje w tym celu gumę Megol.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie gazety OPTYKA są ograniczone prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie mogą być kopiowane, publikowane i rozprowadzane w żadnej formie bez zgody wydawcy firmy M2 Media s.c. 

Korzystanie z informacji dostępnych na stronach branżowego dwumiesięcznika OPTYKA może się odbywać wyłącznie w sposób zgodny z prawem.

Zakaz wykorzystywania materiałów.

Kopiowanie, przedruk tekstów oraz ilustracji i zdjęć zamieszczonych na stronach czasopisma oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych, jak również w innej formie, jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela M2 Media s.c.