Nowy numer Optyki 3/2018

włącz .

Szanowni Państwo,

Ten przedwakacyjny numer jest bardzo zróżnicowany, więc jesteśmy pewni, że każdy z Czytelników znajdzie tu coś dla siebie. Polecamy dział marketingowy, w którym Olaf Tabaczyński podsumowuje swój cykl na temat stylizacji opraw okularowych, Tomasz Krawczyk objaśnia, na czym powinna polegać rola sprzedawcy, zaś przedstawiciele Koła Naukowego Progres z UMK kontynuują serię artykułów opartych na ankiecie analizującej postawę i wybór klientów salonów optycznych. Publikujemy dodatkowo wywiad prof. SGH Rafała Mrówki z Karoliną i Rafałem Kryutami, którzy jakiś czas temu ukończyli szkolenie „Manager’s Excellence” i teraz podzielili się swoim doświadczeniem i osiągnięciami po ukończeniu programu.


Dział „Optyka – nauka” reprezentuje artykuł Mateusza Grzesika i Marty Lewandowskiej, studentów Uniwersytetu Warszawskiego, na temat polaryskopów, ich budowy, zasady działania i zastosowania w salonie optycznym.
Często pojawiały się – zarówno na naszym forum, jak i w mediach społecznościowych – pytania do kolegów optyków o identyfikację soczewek progresywnych, przyniesionych przez klienta w celu kupna nowych czy wymiany, w oparciu o grawerunki. Dlatego, dla Państwa wygody, poprosiliśmy firmy, aby przesłały swoje grawerunki stosowane na soczewkach progresywnych. Mamy nadzieję, że te tabele ułatwią Państwu pracę.
Mgr Rozalia Molenda napisała o prawach autorskich w kontekście prezentacji specjalistów na rozmaitych konferencjach i szkoleniach – warto o tym przeczytać. Polecamy także artykuł mgr. Artura Rakowskiego na temat oftalmotoksyczności leków oraz suplementów diety na wzrok.
Mgr Justyna Nater kontynuuje swoje felietony dotyczące naszej branży, tym razem zwracając się do absolwentów optometrii, a właściwie i pracodawców. W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki o planach działań napisała mgr Sylwia Stolarczyk, zaś mgr Sylwia Kropacz-Sobkowiak, reprezentantka PTOO w Professional Services Commitee w ECOO, zdała relację z majowego walnego zebrania ECOO w Puli.
Wiosna to niezwykle aktywny sezon w naszej branży – okazji do uzupełniania wiedzy i do kontaktów towarzyskich było w ostatnich miesiącach bardzo wiele, stąd więc rozbudowany dział „Wydarzenia”.
Życzymy pięknych wakacji, wielu słonecznych dni i okazji do zasłużonego odpoczynku!