Produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP na Targach Optycznych OPTYKA 2016

włącz .

zm 2016 01Na targach OPTYKA 2016 poznamy najlepsze produkty nagrodzone  Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich i zagłosujemy w plebiscycie „Złoty Medal – Wybór Konsumenta”. Na nagrodzone produkty możemy głosować już teraz na stronie internetowej

1 OPTYKA 2016 TONOREFIII 23 OT 600BF1.Auto/refrakto/kerato/tonometr z pachymetrią Tonoref III
NIDEK CO. Ltd., Japonia
Zgłaszający: Poland Optical Sp. z o.o., Cieszyn
Pawilon 3 stoisko 65

Autorefrakto/kerato/tonometr z pachymetrią Tonoref III został wprowadzony na rynek polski w grudniu 2015 roku przez wyłącznego dystrybutora firmy Nidek- Poland Optical sp. z o.o. Jest to innowacyjne urządzenie stanowiące połączenie funkcji autorefraktometru, tonometru bezdotykowego poszerzonych o moduł pachymetrii. Pomiar mocy refrakcji, krzywizny, rogówki, ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz grubości rogówki można wykonać zapewniając pacjentom szybkie i dokładne badanie przy maksymalnym komforcie. Tonoref III cechuje wyjątkowo prosta obsługa dzięki całkowitej automatyzacji naprowadzania i pomiaru.

2 OPTYKA 2016 delta2 packshot2.Bezszablonowy zestaw szlifierski Delta 2
Essilor International, Francja
Zgłaszający: Essilor Polonia Sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 3 stoisko 40

Komfort, szybkość i precyzja. Nowy system szlifierski Delta 2 to rozwiązanie all-in-one dla bardziej komfortowej, wydajnej i precyzyjnej pracy. Ta skoncentrowana technologia ułatwi Ci pracę - jedno urządzenie wyposażone w dwa niezależne oprogramowania. Z Delta 2 możesz zoptymalizować swój czas pracy i pracować nad dwoma zleceniami jednocześnie!

3 OPTYKA 2016 DNEye Scanner 3640 lowres3.DNEye® Scanner
RODENSTOCK GmbH, Niemcy
Zgłaszający: RODENSTOCK Polska Sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 3 stoisko 54

DNEye® Scanner to połączenie aberrometru, keratometru i topografu rogówkowego z automatycznym ogniskowaniem i centrowaniem. Mierzy aberracje wyższego i niższego rzędu (HOA i LOA) z dużą precyzją i robi to całkowicie automatycznie. To JEDYNE urządzenie, które mierzy nie tylko aberracje oka patrzącego do dali, ale też w bliży i wykorzystuje indywidualne dane refrakcji bliży i dali ale także indywidualną wielkość źrenicy w produkcji soczewek. Bierze pod uwagę dane subiektywne i aberrometrię do dali i bliży.

4 OPTYKA 2016EyeGenius Examination 07364.HOYA EyeGenius
HOYA LENS POLAND Sp. z o.o., Piaseczno
Pawilon 3 stoisko 27

Hoya EyeGenius to innowacyjny system pomiarowy o najwyższej precyzji, umożliwiający w szybki
i prosty sposób pomiar dysparacji fiksacji w warunkach widzenia binokularnego. W oparciu o wyniki pomiarów oblicza odpowiednią wartość kompensacji pryzmatycznej, z dokładnością do 0.01 pdptr. System pomiarowy Hoya EyeGenius składa się ze specjalnie opracowanego oprogramowania, urządzeń do badania wzroku w dali i w bliży oraz iPada, który umożliwia zdalne sterowanie. Hoya EyeGenius wyposażony jest także w zestaw 60 testów zapewniających pełną funkcjonalność urządzenia podczas pełnego badania refrakcji i widzenia obuocznego.

 

5 OPTYKA 2016 03782.475. NIL TITANIUM LOOKKINO
LOOK THE CONCEPT FACTORY, Włochy
Pawilon 3 stoisko 73

Pierwszy taki produkt, który łączy wszystkie cechy skierowane dla dzieci. Jest to cienka i unikalna ramka, elastyczna, odporna, ergonomiczna i komfortowa. Wszystkie charakterystyczne cechy, pozwalają nosić ramkę w każdej sytuacji, nawet przez najbardziej żywe dzieci. Całkowicie wolne od toksyn, hipoalergiczne, podlegają w 100%  recyklingowi.

6 OPTYKA 2016ZS 40006 F0996. Oprawy okularowe ZEISS Model 40006
Stepper Eyewear, Niemcy
Zgłaszający: Optimex – Viscom, Warszawa
Pawilon 3 / ANTRESOLA

Oprawy okularowe Zeiss Model 40006 to najwyższa jakość oferowana przez niemieckich producentów.  Szeroka gama kolorystyczna – 6 kolorów dostępnych w modelu oraz precyzyjne dopasowanie do twarzy sprawiają, że każdy użytkownik znajdzie tu coś dla siebie. Oprawy Zeiss 40006 są lekkie, antyalergiczne, idealnie utrzymują soczewkę zawsze w tej samej pozycji i są odporne na odkształcenia.

8 OPTYKA 2016 SparkMi poster 2x27.Soczewki okularowe EyeDrive®
JZO Sp. z o.o., Jelenia Góra
Pawilon 3 stoisko 28

EyeDrive® to unikalne soczewki okularowe. Szczególnie docenią je kierowcy. Dzięki technologii Reflect Control redukują zbyt jasne światło i zwiększają kontrast. Źródła światła i obiekty odbijające światło zachowują swoje ostre kontury, a widziane obrazy są ostre i bez zakłóceń. Nocą odblaski są do 90% mniejsze niż w szkłach nieuszlachetnionych i do 57% mniejsze niż w tych, ze standardowym AR. Konstrukcje szkieł zapewniają szerokie pola widzenia, pozwalają kierowcy na wygodną obserwację otoczenia.

8.SparkMi™ (urządzenie do pomiarów optycznych)
Shamir Optical Industry Ltd., Izrael
Zgłaszający: Shamir Polska Sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 3 stoisko 44

SparkMi™ to nowa definicja pomiarów optycznych. Jest to urządzenie optyczne, wykonujące pomiary potrzebne do zamówienia soczewek. Wysoka technologia gwarantuje większy komfort Pacjenta, precyzje pomiarów i oszczędność czasu.

9 OPTYKA 2016 drivesafe29.Technologia ZEISS DriveSafe
Carl Zeiss Vision BG Vision Care, Niemcy
Zgłaszający: Carl Zeiss Sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 3 / ANTRESOLA

Soczewki okularowe ZEISS DriveSafe – zaprojektowane aby każdy użytkownik okularów mógł teraz bezpiecznie i bezstresowo prowadzić samochód :
• lepsze widzenie w niesprzyjających warunkach zwłaszcza nocą i o zmierzchu dzięki podwyższeniu kontrastu widzenia
• redukcja irytujących odblasków świateł samochodów jadących z naprzeciwka dzięki wyjątkowej powłoce antyrefleksyjnej
• komfortowe widzenie drogi, deski rozdzielczej i lusterek w samochodzie dzięki specjalnej konstrukcji w soczewkach progresywnych


10 OPTYKA 2016 Attitude10.Zestaw szlifierski ATTITUDE
JZO Sp. z o.o., Jelenia Góra
Pawilon 3 stoisko 28

ATTITUDE umożliwia wykończenie krawędzi soczewki tradycyjnie rowkiem lub fasetą, ale również profilem prostokątnym lub na części soczewki wykonać rowek, a na pozostałej fasetę, dodatkowo umożliwia wykonanie otworów oraz specjalnych kształtów.  W przypadku soczewek z dużą krzywizną bazową możliwe jest odpowiednie wyprofilowanie krawędzi w celu poprawnego montażu w oprawie sportowej. Urządzenie umożliwia precyzyjny odczyt znaków trwałych na soczewce oraz obserwację rozkładu obszarów czynnych w soczewce progresywnej i naniesienie ich na obrabiany kształt.

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.
Listy ułożone alfabetycznie wg produktów.