Nowy numer Optyki 6/2016

włącz .

OPTYKA 6 2016 okladkaSzanowni Państwo,Przed Państwem świąteczno-noworoczny numer „Optyki”. Mamy nadzieję, że artykuły w nim zawarte będą stanowiły źródło inspiracji i wiedzy, przydatnej w codziennej pracy z klientem i pacjentem. Namawiamy, piórem Szymona Grygierczyka i Jędrzeja Kućko, do zainteresowania się nowymi technologiami, które na dobre wkroczyły już do naszej branży. Aplikacje, urządzenia i systemy mogą stanowić wsparcie sprzedażowe, pomóc w dokonaniu pomiarów, w wyborze opraw i soczewek przez klienta, a wreszcie – w badaniach optometrycznych i okulistycznych. Konieczne jest, aby trzymać rękę na pulsie nowych technologii, bowiem era digitalizacji nadeszła i raczej już nic jej nie zatrzyma. Trudno dokładnie przewidzieć, jaki wpływ będzie miała digitalizacja na stan naszej branży np. w 2030 roku, ale brytyjski raport na ten temat zapowiada gigantyczną rewolucję w sposobie funkcjonowania optyki okularowej i optometrii.

W tym numerze mamy wyjątkowo rozbudowany dział „Optyka – nauka”, z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim naszym Autorom, że chcą u nas publikować. Zapraszamy do współpracy i przypominamy, że za publikację w dwumiesięczniku „Optyka” przyznawane są 2 punkty ministerialne.

Oczywiście nie mogło zabraknąć fotorelacji z targów OPTYKA w Poznaniu – więcej zdjęć będzie można oglądać na naszej stronie internetowej i na Facebooku. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny na naszym stoisku, miło było się z Państwem zobaczyć!
Zapraszamy do lektury.