Nowy numer Optyki 3/2024

Szanowni Państwo,

W tym letnim numerze nie dajemy Państwu odpocząć od porządnej dawki wiedzy i informacji branżowych. Branża zdecydowanie nadrabia czas pandemii i przyspiesza z wprowadzaniem nowości na światowy i polski rynek.
Inspirująca moda okularowa jest prezentowana w całej okazałości nowych kolekcji, również etui czy łańcuszków, które wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem.

Dział marketingowy reprezentuje nasza nowa Autorka Grażyna Zbrzeźniak, właścicielka agencji marketingowej „Okularowy Marketing”, dziękujemy za chęć nawiązania współpracy! Do ubezpieczania okularów zachęca Tomasz Rynkiewicz z Chubb European Group.

Dr n. med. Anna Maria Ambroziak skupia się tym razem na znaczeniu zdrowego trybu życia, mającego wpływ również na dobre widzenie.

Ciekawy temat, bo historię okulistyki, poruszyły studentki optometrii z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod kierunkiem dr n. med. Hanny Buczkowskiej.

Jak zawsze mogliśmy liczyć na mgr Dominikę Olkowską, która nie tylko przygotowała kolejną część alfabetu specjalisty, ale i wywiad z cyklu „Poznajmy się bliżej” (tym razem przepytywana jest optometrystka Anna Zaremba).

Nasi bydgoscy Autorzy kontynuują swój cykl o patologiach spojówki, zaś dział „Optyka – nauka” reprezentują dwa artykuły. Pierwszym z nich są „Przyzwyczajenia aplikacyjne specjalistów związane z doborem miękkich soczewek kontaktowych (mgr Łukasz Wroniewski, mgr Tomasz Suliński, dr hab. Jacek Pniewski, prof. UW), zaś drugim I część „Oceny
wiedzy studentów pedagogiki przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej na temat wad wzroku u dzieci oraz ich wpływu na naukę” (mgr Patrycja Adamczewska, dr med. Małgorzata Seredyka-Burduk).

Wisienką na torcie jest tekst autorstwa prof. PWr Marka Zająca na temat astygmatyzmu i projektowania soczewek okularowych – to dla zaawansowanych!

Oczywiście, jak to wiosną, wiele się działo w naszej branży, stąd rozbudowany jest dział „Wydarzenia” – od podsumowania jubileuszowej konferencji OPTOMETRIA 2024 (w czym uczestniczą mgr Bartosz Szeleżyński oraz dr n. med. Katarzyna Dubas, prowadzący panel o behawioralnym modelu widzenia), poprzez zebranie ECOO w Helsinkach (mgr Konrad Abramczuk), Sympozjum Rodenstock, opis działań cechów, konferencji „SpójrzMy w oczy” (I część z tego niezwykle bogatego wydarzenia napisała mgr inż. Justyna Chylewska), zapowiedź sierpniowej konferencji Visual and Physiological Optics Meeting na Politechnice Wrocławskiej (dr inż. Izabela Garaszczuk, dr hab. inż. Magdalena Asejczyk, prof. PWr) czy wreszcie zapowiedź październikowego XV Ogólnopolskiego Kongresu Optyków KRIO w Karpaczu. Nie zabrakło też najnowszych informacji od współpracujących z nami firm.

Życzymy Państwu dobrego wakacyjnego wypoczynku!

Strona www.gazeta-optyka.pl zawiera informacje wyłącznie dla profesjonalistów i specjalistów ochrony wzroku. Oświadczam, iż jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów i jestem zainteresowana/y ofertą w ramach prowadzonej działalności związanej z obrotem wyrobów medycznych.