O nas

Gazeta OPTYKA: Liderem w branży optycznej

Gazeta OPTYKA – branżowy dwumiesięcznik dla specjalistów ochrony wzroku od 2010 roku jest wyjątkową platformą, która dociera bezpośrednio do profesjonalistów.

Redakcja Gazety OPTYKA skupia się na dostarczaniu treści, które odpowiadają na potrzeby optyków, optometrystów, ortoptystów, okulistów oraz studentów, pragnących być na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami w branży. To właśnie dzięki temu Gazeta OPTYKA utrzymuje pozycję lidera w czytelnictwie, z imponującym 88% udziałem w rynku według raportów OPTYKBUS firmy BCMM.

Gazeta OPTYKA wyróżnia się na tle innych czasopism branżowych unikalnym profilem czytelników, którzy świadomie wybierają prenumeratę Gazety OPTYKA, poszukując nie tylko sprawdzonych informacji, ale również inspiracji do rozwoju osobistego i zawodowego.

Za publikację w branżowym dwumiesięczniku Gazeta OPTYKA przyznawanych jest punktów naukowych.

Lojalność i zaufanie czytelników to fundament, na którym Gazeta OPTYKA buduje swój prestiż. Dzięki temu OPTYKA stała się nie tylko platformą edukacyjną, ale również potężnym narzędziem marketingowym dla firm, które pragną wyróżnić się i dotrzeć do specjalistycznej grupy klientów. Współpraca z Gazetą OPTYKA to szansa na zbudowanie silnej pozycji na polskim rynku optycznym, co potwierdzają liczne sukcesy małych i dużych przedsiębiorstw, które nam zaufały.

Emocjonalna więź lojalnych czytelników z Gazetą OPTYKA przekłada się na zaufanie do zamieszczonych w niej reklam, co jest nieocenione w budowaniu długotrwałych relacji z klientami.

ISSN: 2081-1268

Cykl wydawniczy: dwumiesięcznik

Liczba numerów w roku: 6

Nakład: 5.400 egzemplarzy

Zasięg: ogólnopolski

Dystrybucja: bezpłatna prenumerata dla specjalistów

Format: 230 x 300 mm

Kolorystyka: CMYK

Druk: offsetowy CTP o rozdzielczości 2400 ppi

Gazeta OPTYKA przenosi swój ugruntowany wizerunek i prestiż na reklamowane w niej produkty oraz usługi:
podtrzymuje świadomość marki,
– podnosi prestiż firmy,
korzystnie wpływa na postrzeganie oferowanych produktów i usług.

Gazeta OPTYKA jest również obecna w mediach społecznościowych – nasz profil na Facebooku ma ponad 6,2 tys. obserwującychco jest największym wynikiem wśród polskich branżowych czasopism optycznych. 

Gazeta OPTYKA to więcej niż czasopismo – to partner w rozwoju każdego, kto jest częścią branży optycznej.

TEMATYKA

GRUPA DOCELOWA

Grupą docelową Gazety OPTYKA są osoby zajmujące się ochroną wzroku, prowadzące lub pracujące w salonach optycznych oraz gabinetach optometrycznych, a także okulistycznych na terenie Polski.

Zamówienie bezpłatnej prenumeraty poprzez wypełnienie formularza – chcemy mieć pewność, że docieramy do specjalistów zainteresowanych śledzeniem informacji i reklam publikowanych w Gazecie OPTYKA.

Dzięki krótkiej ankiecie dowiadujemy się, kim jest nasz czytelnik, jak ocenia OPTYKĘ oraz jaką tematyką czy problematyką jest zainteresowany.

OPINIA CZYTELNIKÓW*
• około 98% wskazuje, że Gazeta OPTYKA jest dla nich głównym źródłem informacji,
• około 96% uważa, że jest pismem przydatnym w praktyce, pomagając im w pracy i nauce,
• około 92% twierdzi, że piszą u nas autorytety naukowe, z których zdaniem się liczą,
• około 95% prenumeratorów zaznacza, że reklamy w Gazecie OPTYKA są dla nich źródłem informacji.

*) Informacje zebrane na podstawie odpowiedzi na ankietę w formularzu zamówienia prenumeraty.

CZYTELNICTWO

Jak wynika z ankiet prenumeraty, czytelnikami gazety OPTYKA są:

Strona www.gazeta-optyka.pl zawiera informacje wyłącznie dla profesjonalistów i specjalistów ochrony wzroku. Oświadczam, iż jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów i jestem zainteresowana/y ofertą w ramach prowadzonej działalności związanej z obrotem wyrobów medycznych.